gps خودرو, gps ردیاب, جی پی اس, ردیاب جی پی اس, ردیاب خودرو

GPS خودرو چگونه کار می کند؟

GPS خودرو

GPS خودرو از طریق سیستم مکان یابی جهانی و به کمک شبکه ای از ماهواره ها کار می کند. این دستگاه اطلاعات مکانی شما را به به کامپیوتر یا گوشی هوشمندتان ارسال می کند. باید دستگاه جی پی اس با یک باتری قدرتمند را خریداری کنید. ردیابی، مکان یابی و ارسال اطلاعات تنها تا زمانی ادامه پیدا می کند که دستگاه یا باتری آن سالم باشند.

GPS خودرو چگونه کار می کند؟

GPS خودرو از طریق سیستم مکان یابی جهانی و به کمک شبکه ای از ماهواره ها کار می کند. این دستگاه اطلاعات مکانی شما را به به کامپیوتر یا گوشی هوشمندتان ارسال می کند. اطلاعاتی که بر روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود مشاهده می کنید،

به واسطه ی 24 ماهواره ای که به دور زمین می چرخند ارسال می شود. مکانی در اتومبیل که ردیاب GPS خودرو را در آن قرار می دهید باید به درستی انتخاب شود. آنتن ردیاب باید بتواند سیگنال ماهواره ای را تشخیص دهد.

GPS خودرو

نحوه ی انتخاب GPS خودرو

قبل از اینکه اقدام کنید به خرید دستگاه GPS برای ردیابی خودرو، نکات زیر را در نظر بگیرید:

1.     ردیابی را انتخاب کنید که سایز کوچکی داشته باشد. سایز استاندارد برای یک ردیاب 39*77*15 میلی متر می باشد. همچنین یک ردیاب استاندارد رنگی دارد که به راحتی در رنگ خودرو ناپدید شود و به چشم نیاید. در نهایت هدف این است که ردیاب توسط سرنشینان اتومبیل به سادگی قابل مشاهده نباشد.

2.     به دنبال یک GPS خودرو برای ردیابی باشید که شامل سنسور های حرکتی باشد. این ویژگی می تواند برای ذخیره ی باتری دستگاه بسیار سودمند باشد. ردیاب با این ویژگی، زمانی که شروع به کار می کند که خودروی شما شروع به حرکت کند.

3.     به دنبال یک GPS با عمر باتری بالا باشید. میانگین عمر باتری اکثر دستگاه های ردیابی بین 15 ساعت می باشد و پس از آن نیاز به شارژ مجدد پیدا می کنند. برخی ردیاب ها می توانند به طور مداوم تا بیش از 96 ساعت کار کنند. این زمان بستگی به قدرت باتری و نحوه ای استفاده ی شما از دستگاه ردیاب دارد.

4.     GPS خودرو با پوشش آهنربایی یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید است. قسمت آهنربایی این دستگاه ها به راحتی به قسمت های فلزی خودرو می چسبد. قدرت این آهنربا بسیار بالا است و جای هیچ گونه نگرانی جهت جدا شدن ردیاب از خودرو را باقی نمی گذارد. محل قرار دادن ردیاب یکی از مهم ترین نکات جهت ردیابی است. ردیاب های آهنربایی تا حد زیادی این مشکل را برطرف کرده اند.

بررسی نکات مهم در خرید ردیاب اتومبیل

اهمیت عمر باتری GPS خودرو

باید دستگاه جی پی اس با یک باتری قدرتمند را خریداری کنید. ردیابی، مکان یابی و ارسال اطلاعات تنها تا زمانی ادامه پیدا می کند که دستگاه یا باتری آن سالم باشند. نکاتی که در زیر به آن ها اشاره شده در طول عمر باتری دستگاه موثرند:

·        هرچه دستگاه GPS بزرگتر باشد، عمر باتری طولانی تر خواهد بود.

·        تعداد دفعات به روز رسانی مکان بر روی عمر باتری تاثیر دارد. اگر شما هر 5 الی 10 دقیقه درخواست به روز رسانی داشته باشید، در نتیجه شارژ دستگاه شما سریع تر از حالت معمول به پایان می رسد. برای اینکه توان و شارژ دستگاه خود را ذخیره کنید، به روز رسانی را بر روی هر 20 الی 30 دقیقه تنظیم کنید.

·        مطمئن شوید که سنسور حرکتی دستگاه فعال باشد. با فعال بودن این ویژگی، در زمان های غیر ضروری دستگاه خاموش شده و باتری آن ذخیره می شود.

مکان مناسب برای نصب GPS خودرو

اگر می دانید که چطور باید داشبورد را در بیاورید، زیر آن محل مناسبی برای نصب دستگاه ردیاب است. راننده و سارق خودرو نمی توانند به راحتی جی پی اس را در این محل پیدا کنند. همچنین در این مکان دستگاه به راحتی سیگنال ماهواره ای را دریافت می کند. مخفی بودن کامل و دریافت سیگنال ماهواره، دو نکته ی مهمی هستند که در هنگام جاسازی ردیاب، باید به آن ها توجه کنید.

زیر خودرو یکی دیگر از مکان های مناسب برای نصب GPS خودرو می باشد. در صورتی که ردیاب شما آهنربایی باشد این امر ممکن است. یک پوشش ضد آب برای آن تهیه کنید و آن را زیر خودرو قرار دهید.

درون صندلی و تشک خودرو نیز مکان مناسبی برای جاسازی ردیاب است. از آن جایی که این مکان هم جی پی اس را مخفی می کند و هم مانع دریافت سیگنال ماهواره ای نمی شود، برای قرار دادن دستگاه بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *