جی پی اس, ردیاب, ردیاب آهنربایی, ردیاب پرتابل, ردیاب خودرو, ردیابی وسیله

چگونگی نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو آنچنان که به نظر می رسد کار سختی نیست. شما با در اختیار داشتن ردیاب و وسایل جانبی برای نصب آن می توانید عمل نصب را انجام دهید. . روش اول نصب ردیاب با سیم کشی است و روش دوم استفاده از ردیاب های پلاگین است. در ادامه با این دو شیوه آشنا خواهید شد.

چگونگی نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو آنچنان که به نظر می رسد کار سختی نیست. شما با در اختیار داشتن ردیاب و وسایل جانبی برای نصب آن می توانید عمل نصب را انجام دهید. برای این کار نیاز به آشنایی محدود با شیوه های نصب دارید. اگر پیش از این برای بیمه ی اتومبیل خود اقدام کرده باشید، ممکن است راجع به سیستم ردیاب اتومبیل از شما سوال شده باشد.

بعضی از شرکت های معتبر بیمه در صورتی که ردیاب روی خودروی شما نصب شده باشد، تعرفه های بیمه ی خود را برای اتومبیل شما کاهش می دهند. اما واقعا این دستگاه ها چیست؟ چرا صاحبان خودرو مایلند که از این سیستم بهره ببرند؟ چرا ناوگان های حمل و نقل و شرکت های دلیوری مایلند از این سیستم استفاده کنند؟

نصب ردیاب خودرو

سیستم های ردیابی نباید با دستگاه های ناوبری اتومبیل اشتباه گرفته شوند. همانطور که از اسم آن پیداست دستگاه های ناوبری عمل ناوبری را فراهم می کنند. اما با نصب ردیاب خودرو، شما می توانید محل دقیق خودروی خود را به دست آورید.

همچنین می توانید داده های عملکرد وسیله ی نقلیه را دانلود کنید و از گزینه های اضطراری برنامه ریزی شده استفاده کنید. این عملکرد همه جانبه دلیل استفاده ی همگانی از دستگاه های GPS می باشد. در ادامه قصد داریم با روش های اصلی نصب ردیاب خودرو آشنا شویم. شما چه در جایگاه مدیر مجموعه و چه به عنوان مصرف کننده ی شخصی، می توانید از این اطلاعات بهره ببرید.

دو شیوه اصلی نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب ها بر روی خودرو ساده تر از چیزی است که فکرش را بکنید. تمام ابزاری که برای نصب نیاز دارید در هنگام خرید به شما داده می شوند. در حالت کلی دو روش اصلی برای نصب این ردیاب ها روی اتومبیل وجود دارد. روش اول نصب ردیاب با سیم کشی است و روش دوم استفاده از ردیاب های پلاگین است. در ادامه با این دو شیوه آشنا خواهید شد.

نصب ردیاب خودرو با سیم کشی

همانطور که از نام این روش پیداست، ردیاب هایی که نیاز به سیم کشی  دارند نیاز است که به صورت دستی به سیستم الکترونیکی خودرو متصل شوند تا راه اندازی شوند. مزیت اصلی این روش نصب این است که می توانید یک اتصال برق قابل اطمینان ایجاد کنید. همچنین ردیاب خودروی شما از دید سارقان خودرو دور می ماند.

در این شیوه بهترین محل نصب ردیاب زیر داشبورد می باشد. با وصل کردن سیم کشی به فرستنده شروع کنید. سپس سیم قرمزی که بر روی دستگاه ردیاب وجود دارد را به منبع 12 وات DC متصل کنید. برای جلوگیری از اتصالات اشتباهی از تکنیک پیچ و تاب سیم استفاده کنید. سپس سایر سیم هایی که از ردیاب خارج می شود را مشاهده کنید و سیم سفید دستگاه را به سیم سفید خودرو وصل کنید. البته ممکن است در بعضی دستگاه ها رنگ ها متفاوت باشد. در این صورت برای نصب ردیاب خودرو به شکل صحیح، از کاتالوگ روش نصب ردیاب استفاده کنید.

نصب ردیاب خودروی پرتابل

ردیاب خودروی پرتابل نیاز به دسترسی به منبع پاور دارد. مطمئن ترین منبع پاوری که در خودروی شما وجود دارد، پورت OBD خودرو است. از آنجایی که اغلب از این قسمت خودرو هیچ استفاده ای نمی شود، می توانید از آن به عنوان منبع نیروی ردیاب پلاگین خود بهره ببرید. با این شیوه نیاز شما به شارژ ردیاب از بین می رود. می توانید ردیاب را به پورت OBD دوم که معمولا در داشبورد قرار دارد متصل کنید.

در این شیوه می توانید نصب ردیاب خودرو را در کمتر از یک دقیقه انجام دهید. همچنین به همین ترتیب می توانید ردیاب را از خودرو جدا کنید. همچنین با استفاده از مقداری کابل اضافی بادوام می توانید ردیاب را در میان داشبورد مخفی کنید. با این شیوه می توانید ردیاب را از دید سارقان خودرو مخفی کنید

ردیاب پرتابل

با توجه به نکات بالا و البته راهنمای نصب که از طریق کمپانی ردیاب آماده شده می توانید نصب ردیاب خودرو را انجام دهید. اما در صورتی که گما می کنید این کار برای شما مشکل است، از یک فرد متخصص بخواهید نصب را برای شما انجام دهد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “1”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *