جی پی اس, ردیاب, ردیابی افراد

مزایای ردیابی سالمندان

مزایای ردیاب سالمندان

مزایای ردیابی سالمندان

ردیابی سالمندان شیوه ای موثر برای محافظت از سالمندان خانواده می باشد. به وسیله ی آن می توان از وضعیت فرد سالمند و موقعیت مکانی او تا حدود زیادی مطلع شد. همچنین در صورت لزوم می توان به طور شخصی یا از طریق مناسب به کمک عزیز سالمند پرداخت.

این دستگاه های نسبتا کوچک ردیاب را می توان در لباس، کفش و مکان های مناسب قرار داد. بدون اینکه استقلال یک فرد مسن را از او صلب کنید، می توانید از این طریق او را کنترل کنید. در این حالت هم فرد سالمند احساس بهتری دارد و هم شما نگهداری از او را به بهترین نحو انجام خواهید داد. مدل های متفاوتی از ردیاب ها جهت ردیابی سالمندان موجود است که هر کدام ویژگی های خاصی دارند.

اما در نهایت همه ی این ردیاب ها در ویژگی های ضروری و اولیه، یکسان هستند. همه ی آن ها در ابعادی طراحی شده اند که بتوان به راحتی آن ها را همراه افراد قرار داد. اکثر این ردیاب ها نیز ویژگی هایی جهت بررسی مسیر ها و تعیین حیطه ی امن حرکتی نیز دارند.

افراد زمانی که اصطلاحا پا به سن می گذارند ممکن است دچار فراموشی های مقطعی یا دائم شوند. این اتفاق باعث می شود که شخص مراقبت کننده مجبور شود از ابزار خاصی برای حفظ امنیت عزیز سالمند خود بهره ببرد. بدون شک ردیابی سالمندان بهترین شیوه برای این منظور است.

ردیابی سالمندان با Mindme

Mindme یکی از ردیاب های بسیار کاربردی است. این ردیاب علاوه بر سالمندانی که دچار فراموشی و آلزایمر هستند، برای افرادی که دچار ناتوانی های جسمی مختلف هستند نیز مناسب است. Mindme در فارسی به معنی “به فکرم باش” می باشد. در واقع این مدل ردیاب دو دستگاه نجات را به طور هم زمان در اختیارتان قرار می دهد. یکی از آن ها طبق معمول دستگاه مکان یابی است. دستگاه دوم یک دستگاه هشدار دهنده است.

برای مثال زمانی که شخص از جایی پرت می شود و یا روی زمین می افتد و… می تواند یک پیام Mindme یا “به فکرم باش” را ارسال کند و شخص مراقب خود را مطلع کند که اتفاقی رخ داده است. البته می توان تنها از مدل ساده ی این ردیاب استفاده کرد. مدل های ساده تمام اصول ردیابی سالمندان را به بهترین نحو انجام می دهند.

می توانید ردیاب را در جیب فرد قرار داده و در هر زمان به صورت آنلاین محل وی را مشاهده کنید. همچنین می توانید یک محدوده ی امن را برای وی بر روی نقشه مشخص کنید. در صورت خروج از محدوده ی امن، شخص مراقب از طریق یک هشدار مطلع خواهد شد.

مزایای ردیاب سالمندان

ردیابی سالمندان با Trax

ردیاب Trax کوچکترین و در عین حال سبک ترین ردیاب شناخته شده در دنیا می باشد. این ردیاب به طور زنده و آنلاین عملیات ردیابی را انجام می دهد. این دستگاه محل دقیق، سرعت و جهت حرکت را از طریق شبکه ای مستقیم به نرم افزار موجود بر روی تلفن هوشمند شما ارسال می کند. Trax دارای گیره ای است که به وسیله ی آن می توانید به سادگی ردیاب را به عزیز سالمند خود متصل کنید.

دستگاه ویژگی تنظیم محدوده ی جغرافیایی دارد. شخص مراقب می تواند این محدوده را بر روی نقشه مشخص کند. اگر شخص محدوده ی مجاز را ترک کند یا به آن باز گردد، از طریق آلارم متوجه می شوید. همچنین محدوده جغرافیایی Trax هیچ محدودیت خاصی ندارد. شخص مراقب می تواند هر تعداد محدوده که می خواهد مشخص کند. همچنین مراقب هر زمان که بخواهد می تواند محدوده های مورد نظر را فعال یا غیر فعال کند.

مزایای ردیاب سالمندان2

ردیابی سالمندان از طریق مرکز ردیابی

این شیوه ی ردیابی در کشور ما مورد استفاده قرار نمی گیرد. در برخی کشور ها ردیاب هایی را به مچ پا یا دست افراد متصل می کنند. در صورتی که خطری این افراد را تهدید کند، پیامی برای شخص مراقب او ارسال می شود. این شخص تماسی را با مسولین مرکز ردیابی برقرار می کند و این افراد از طریق اورژانس های لازم، اقدام به کمک رسانی به فرد سالمند می کنند. این شیوه ی ردیابی سالمندان بسیار سریع و موثر است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “1”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *