gps خودرو, gps ردیاب, gps ماشین, جی پی اس, ردیاب, ردیاب آهنربایی, ردیاب پرتابل, ردیاب جی پی اس, ردیاب خودرو, ردیابی وسیله

مراحل نصب GPS

مراحل نصب GPS2

مراحل نصب GPS

نصب GPS امری نسبتا راحت است و شما با داشتن اطلاعاتی در زمینه ی پورت های ورودی خودرو و سیم کشی اتومبیل قادر خواهید بود شخصا نصب را انجام دهید. نصب جی پی اس در اتومبیل بسیار رایج است و علاوه بر اینکه به شما در مسیر یابی کمک می کند، امنیت خودروی شما را نیز افزایش خواهد داد. جی پی اس توسط ماهواره هایی که دور تا دور کره ی زمین قرار دارند کار می کند.

نحوه ی عملکرد جی پی اس ها به این صورت است که فرستنده ی موجود روی این دستگاه سیگنال هایی را برای ماهواره های مکان یاب ارسال می کند. این سیگنال ها توسط ماهواره ها دریافت شده و مکان دقیق دستگاه را از طریق تلفن همراه یا سیستم کامپیوتر نشان خواهد داد. نصب GPS برای بالا بردن امنیت و استاندارد بسیاری از کسب و کار ها ضروری است.

ناوگان های حمل و نقل درون و برون شهری و همچنین شرکت های پست و شرکت های اجاره ی خودرو بهره ی فراوانی از این سیستم می برند. بسیاری از شرکت های خودرو سازی این دستگاه ها را بر روی خودرو های خود نصب می کنند و به عنوان یک ویژگی آن را به خریدار عرضه می کنند. البته شما می توانید به سادگی اقدام به نصب GPS بر روی خودروی خود کنید.

مراحل نصب GPS

نصب GPS امری نسبتا راحت است و شما با داشتن اطلاعاتی در زمینه ی پورت های ورودی خودرو و سیم کشی اتومبیل قادر خواهید بود شخصا نصب را انجام دهید. جی پی اس می تواند در نقاط گوناگونی از خودروی شما نصب شود. زمانی که محل دقیق نصب را پیدا کردید، باید اقدام به نصب دستگاه کنید.

بهترین مکان نصب GPS

جی پی اس می تواند در نقاط گوناگونی از خودروی شما نصب شود. به دلیل اینکه سارقین نتوانند به راحتی آن را پیدا کنند، با توجه به نوع GPS خودرو، باید محلی دور از دید و دور از ذهن را برای این منظور انتخاب کنید.

مخفی بودن کامل و دریافت سیگنال ماهواره، دو نکته ی مهمی هستند که در هنگام جاسازی ردیاب، باید به آن ها توجه کنید. زیر خودرو یکی از مناسب ترین مکان ها برای نصب GPS می باشد. البته برای این منظور باید از دستگاه های آهنربایی استفاده کنید تا به فلز زیر خودروی شما بچسبد. همچنین در این وضعیت به خاطر اینکه آب به درون ردیاب نفوذ نکند، بهتر است از یک کاور مناسب برای آن بهره ببرید.

همچنین اگر می دانید که چطور باید داشبورد را در بیاورید، زیر آن محل مناسبی برای نصب دستگاه ردیاب است. راننده و سارق خودرو نمی توانند به راحتی جی پی اس را در این محل پیدا کنند. همچنین در این مکان دستگاه به راحتی سیگنال ماهواره ای را دریافت می کند.

مراحل نصب GPS2

در نظر داشته باشید که شما می توانید در انتخاب مکان نصب GPS خلاقیت به خرج داده و آن را در هر نقطه ای از خودرو مخفی کنید. فقط دو فاکتور اصلی محل نصب را فراموش نکنید. محل نصب دور از دید افراد باشد و فرستنده دستگاه بتواند سیگنال را ارسال کند.

شیوه نصب GPS

زمانی که محل دقیق نصب را پیدا کردید، باید اقدام به نصب دستگاه کنید. برخی از ردیاب ها باید به سیم کشی خودروی شما متصل شوند. این در حالی است که مدل های ردیاب آهنربایی نیازی به اتصال به سیم کشی خودرو ندارند. این ردیاب ها پلاگین نامیده شده و به پورت OBD خودرو متصل می شوند. در روش اول نیاز است که ردیاب به صورت دستی به سیستم الکترونیکی خودرو متصل شود تا راه اندازی شوند. مزیت اصلی این روش نصب این است که می توانید یک اتصال برق قابل اطمینان ایجاد کنید. در این شیوه زیر داشبورد بهترین مکان نصب GPS است که از دید افراد نیز پنهان است.

مطمئن ترین منبع پاوری که در خودروی شما وجود دارد، پورت OBD خودرو است. از آنجایی که اغلب از این قسمت خودرو هیچ استفاده ای نمی شود، می توانید از آن به عنوان منبع نیروی ردیاب پلاگین خود بهره ببرید. در این روش نصب GPS می توانید در کمتر از یک دقیقه و به آسانی ردیاب را متصل کنید و به همین صورت می توانید ردیاب را از خودرو جدا کنید.

مراحل نصب GPS 3

در نظر داشته باشید که در کاتالوگ همراه دستگاه جی پی اس، شیوه ی نصب نیز ذکر شده است و با کمک گرفتن از آن می توانید به راحتی دستگاه را نصب کنید. اگر در مورد مسائل فنی و سیستم برقی اتومبیل اطلاعات کافی ندارید، نصب GPS را به افراد متخصص واگذار کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “1”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *