gps خودرو, gps ردیاب, gps ماشین, ردیاب, ردیاب آهنربایی, ردیاب جی پی اس, ردیاب خودرو, ردیابی وسیله

سیستم مکان یاب خودرو

سیستم مکان یاب خودرو1

سیستم مکان یاب خودرو

مکان یاب خودرو امکانی است که برای صاحبین اتومبیل ها فراهم شده تا بتوانند امنیت اتومبیل خود را در مقابل سارقان بالا ببرند. البته محافظت در برابر سارقین، تنها دلیل استفاده از این مکان یاب ها نیست. در کسب و کار های مختلفی می توان از این تکنولوژی بهره برد. ناوگان های حمل و نقل، شرکت های اجاره ی خودرو، شرکت های پست و… می توانند برای نظارت بر عملکرد کارمندان خود و آگاهی از مکانی که در آن حضور دارند، از این تکنولوژی بهره ببرند. شما همچنین می توانید برای نظارت بر رانندگی فرزندان خود و مکان هایی که رفت و آمد می کنند، از این ردیاب های مفید بهره ببرید.

سیستم مکان یاب خودرو1

کافیست تصمیم به خرید مکان یاب خودرو بگیرید تا متوجه شوید با چه دنیای وسیعی رو به رو هستید. ردیاب های متنوعی در بازار موجود هستند که هر کدام ویژگی های خاص مربوط به خود را دارند. هر کدام از این ویژگی ها می توانند برای افرادی مفید و برای دیگران بی فایده باشند.

شما ابتدا باید مشخص کنید که چه توقعی از مکان یاب خودرو دارید، سپس انتخاب خود را انجام دهید. علاوه بر این برند های بسیار زیادی در بازار موجود هستند که می توانند قیمت های کاملا متفاوتی داشته باشند. کیفیت دستگاه، عمر باتری، ویژگی های خاص و دوام مکان یاب از آیتم های تاثیر گذار در قیمت آن است.

مکان یاب خودرو امکانی است که برای صاحبین اتومبیل ها فراهم شده تا بتوانند امنیت اتومبیل خود را در مقابل سارقان بالا ببرند. البته محافظت در برابر سارقین، تنها دلیل استفاده از این کان یاب ها نیست. ردیاب های متنوعی در بازار موجود هستند که هر کدام ویژگی های خاص مربوط به خود را دارند.

عملکرد سیستم مکان یاب خودرو

مکان یاب ها به وسیله ی ماهواره هایی که دور تا دور زمین قرار دارند کار می کنند. این ماهواره ها در ابتدا برای مقاصد نظامی طراحی شده بودند، اما پس از مدتی برای مقاصدی از قبیل ردیابی، به بازار عمومی وارد شدند.

دستگاه مکان یاب دارای فرستنده ای است که سیگنال مکانی که در آن قرار دارد را به سمت ماهواره ها می فرستد. ماهواره ها این سیگنال را دریافت می کنند و نقطه ای که سیگنال از آن جا ارسال شده را بر روی نقشه نشان می دهند. عملکرد سیستم مکان یاب خودرو به این صورت است و تا کنون در زمینه های مختلفی از آن بهره برداری شده است.

سیستم مکان یاب خودرو2

برخی مکان یاب ها به صورت لحظه ای و آنلاین مکان خودرو را نشان می دهند. برخی دیگر تنها زمانی که مکان یاب را از اتومبیل جدا و به سیستم لپ تاپ خود وصل کنید مسیر ها را به نمایش در می آورند. به طور قطع نوع اول کارایی بیشتری دارد و نوع دوم مگر در موارد خاص، بلا استفاده است.

مکان یاب خودرو قطعه ی کوچکی است که می تواند در هر جایی درون خودرو کار گذاشته شود. به خاطر اینکه سارقان خودرو این دستگاه را پیدا نکنند، معمولا ردیاب ها را در مکان های گوناگونی قرار می دهند که به راحتی قابل تشخیص نباشند.

نظارت بر رانندگی فرزندان

فرزندان ما در سنین نوجوانی و جوانی که انرژی زیادی دارند و البته تجربه ی کم، ممکن است از روی نا آگاهی دست به کار های خطرناکی بزنند. معمولا افرادی که در جاده ها و خیابان ها با سرعت بسیار بالایی حرکت می کنند و کمتر به اصول رانندگی اهمیت می دهند جوانان هستند. فرزندان ما در این سنین باید تحت نظارت خانواده رانندگی کنند تا در صورت لزوم، نکاتی به آن ها گوشزد شود.

اما ما نمی توانیم همواره هنگام رانندگی در کنار آن ها باشیم. مکان یاب خودرو قابلیتی دارد که می تواند سرعت حرکت وسیله ی نقلیه را نیز به ما نشان دهد. از این رو بدون اینکه در کنار فرزند خود و در اتومبیل حضور داشته باشیم، می توانیم تا حدودی بر رانندگی او نظارت داشته باشیم.

بدون شک این یکی از دستاورد های سیستم ردیابی خودرو است که شاید تا به امروز کمتر به آن توجه شده باشد. افراد بیشتر جهت حفاظت اتومبیل خود و بالا بردن امنیت آن، از مکان یاب ها بهره می برند. همچنین با مکان یاب خودرو می توانیم مکان ها و مسیر هایی که فرزند ما معمولا در آن ها تردد دارد را متوجه شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *