gps خودرو, gps ردیاب, ردیاب, ردیاب جی پی اس, ردیاب خودرو, ردیابی وسیله

سیستم ردیابی وسیله نقلیه

سیستم ردیابی وسیله نقلیه2

سیستم ردیابی وسیله نقلیه

سیستم ردیابی وسیله نقلیه همانطور که از نام آن پیداست، به عنوان یکی از ویژگی های اولیه ی خود، اقدام به ردیابی وسایل نقلیه می کند. شامل کارکرد های این وسیله شامل ردیابی نحوه ی راندن وسیله ی نقلیه و کنترل سرعت می شود. همچنین در مدل های پیشرفته، این وسایل می توانند میزان سوخت و دیگر گزینه های کلیدی را تحت نظر داشته باشند و از طریق هشدار ها و ارسال پیام آن را به شما اطلاع دهند.

به علاوه با استفاده از سیستم ردیابی وسیله نقلیه قادر خواهید بود از خودروی خود محافظت کنید و از به سرقت رفتن آن جلوگیری به عمل آورید. همچنین نرم افزار های متصل به این سیستم ها گزارش هایی را از عملکرد خودرو برای شما آماده می کنند که با تحلیل آن ها اطلاعات مفیدی به دست خواهید آورد. در ادامه بیشتر با انواع ردیاب ها و کارایی ردیابی خودرو آشنا خواهید شد.

سیستم ردیابی وسیله نقلیه1

ردیابی وسایل نقلیه به صورت فعال و منفعل

سیستم های ردیابی وسایل نقلیه به دو دسته ی فعال (active) و منفعل (passive) تقسیم بندی می شوند. در سیستم های منفعل تمام اطلاعات جمع آوری و ذخیره می شود و بعدا قابل بازیابی است. دستگاه هایی که مجهز به سیستم منفعل هستند اطلاعات را به صورت آنلاین و در لحظه برای شما به نمایش در می آورند که بدون تردید مزیت های فراوانی را به همراه خواهد داشت.

برخی سیستم های ردیابی از هر دو مدل active و passive به طور هم زمان بهره می برند. ردیاب های بسیار پیشرفته و حرفه ای می توانند تا 2 میلیون تومان یا بسیار بیشتر از این هم ارزش داشته باشند. در ردیاب هایی که از دو سیستم اکتیو و پسیو بهره می برند، اگر در محلی سیگنال وجود نداشته باشد، اطلاعات ذخیره شده و بعد برای کاربر نمایش داده می شود. به این صورت هیچ اطلاعاتی نیست که از قلم بیفتد.

با اینکه سیستم منفعل ردیابی وسیله ی نقلیه قیمت مناسب تری دارد، اما معمولا به جزء برای مواردی خاص، این ردیاب ها کارایی ندارند. سیستم های فعال عموما برای بسیاری از موارد کاربردی هستند.

سیستم ردیابی وسیله نقلیه2

انتخاب محل مناسب برای نصب دستگاه ردیابی وسیله نقلیه

زیر داشبورد محل مناسبی برای نصب دستگاه ردیابی می باشد. البته تنها در صورتی که نحوه ی باز کردن و بستن داشبورد را بلد هستید اقدام به این کار کنید. زیر داشبورد مکانی است که سارق و هیچ فرد دیگری دسترسی آسان به آن ندارد و نمی تواند آن را ببیند. همچنین در این مکان دستگاه به راحتی سیگنال ماهواره ای را دریافت می کند.

مخفی بودن کامل و دریافت سیگنال ماهواره، دو نکته ی مهمی هستند که در هنگام جاسازی ردیاب، باید به آن ها توجه کنید. از آنجایی که دستگاه ردیابی وسیله نقلیه توسط ماهواره های دور تا دور زمین کار می کند، ردیاب باید در محلی نصب شود که سیگنال را بتواند ارسال کند. در غیر اینصورت ردیابی خودرو ممکن نیست. زیر خودرو یکی دیگر از مکان های مناسب برای نصب GPS خودرو می باشد. در صورتی که ردیاب شما آهنربایی باشد این امر ممکن است. یک پوشش ضد آب برای آن تهیه کنید و آن را زیر خودرو قرار دهید.

درون صندلی و تشک خودرو نیز مکان مناسبی برای جاسازی ردیاب است. از آن جایی که این مکان هم جی پی اس را مخفی می کند و هم مانع دریافت سیگنال ماهواره ای نمی شود، برای قرار دادن دستگاه بسیار مناسب است.

سیستم ردیابی وسیله نقلیه همانطور که از نام آن پیداست، به عنوان یکی از ویژگی های اولیه ی خود، اقدام به ردیابی وسایل نقلیه می کند. سیستم های ردیابی وسایل نقلیه به دو دسته ی فعال (active) و منفعل (passive) تقسیم بندی می شوند. زیر داشبورد محل مناسبی برای نصب دستگاه ردیابی می باشد.

ردیابی وسیله نقلیه برای نظارت بر رانندگی فرزندان

فرزندان ما در سنین نوجوانی و جوانی بی تجربه هستند و ممکن است دست به اعمال اشتباه و خطرناکی بزنند. این وظیفه ی والدین است که با روشی صحیح بر اعمال فرزندان خود نظارت داشته باشند و در صورت لزوم تذکرات لازم را به آن ها دهند. دستگاه ردیابی وسیله نقلیه قابلیتی دارد که می تواند سرعت حرکت وسیله ی نقلیه را نیز به ما نشان دهد.

از این رو بدون اینکه در کنار فرزند خود و در اتومبیل حضور داشته باشیم، می توانیم تا حدودی بر رانندگی او نظارت داشته باشیم. بدون شک این یکی از دستاورد های سیستم ردیابی خودرو است که شاید تا به امروز کمتر به آن توجه شده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *