جی پی اس, ردیاب, ردیاب خودرو

ردیاب خودرو چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

ردیاب خودرو چیست ؟ استفاده از ردیاب آیا ارزشی دارد. امروزه با توجه پایین بودن حالت امنیتی دزدگیرها و اینکه سارقان به خوبی نحوه از کار انداختن دزدگیرها را می دانند ، می توان تا حدودی گفت که استفاده از دزدگیز ارزشی ندارد و بهتر و عقلانی تر این است که از ردیاب خودرو برای اتومبیل های خود استفاده کنید

ردیاب خودرو چیست ؟ استفاده از ردیاب آیا ارزشی دارد. امروزه با توجه پایین بودن حالت امنیتی دزدگیرها و اینکه سارقان به خوبی نحوه از کار انداختن دزدگیرها را می دانند ، می توان تا حدودی گفت که استفاده از دزدگیر ارزشی ندارد و بهتر و عقلانی تر این است که از ردیاب خودرو برای اتومبیل های خود استفاده کنید. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با ردیاب خودرو و مزیت های آن برای شما صحبت کنیم. در ابتدا در رابطه با جی پی اس ردیابی شروع می کنیم.

جی پی اس ردیابی

جی پی اس یا GPS به معنای سیستم مکان یابی جهانی می باشد ، این یک نوع سیستم ماهواره ای است که با استفاده از آن موقعیت دقیق شما را در هر نقطه ای از کره ی زمین را نشان می دهد. اما جی پی اس ردیابی به این معنا می باشد که با استفاده از این ردیاب موقعیت شما به آسانی مشخص می شود. یکی از کاربردی ترین محصولاتی که از جی پی اس ردیابی در آن استفاده شده است ، در صنعت خودرو سازی می باشد که آن را ردیاب خودرو می نامند.

ردیاب خودرو

ردیاب خودرو دستگاه بسیار کوچکی می باشد که در داخل خودرو شما جا سازی می شود و پ این دستگاه ، موقعیت مکانی خودرو شما را در هر کجا که باشد ، اعلام می کند. دستگاه ردیاب خودرو به وسیله یک سیم کارت کار می کند و مهم نیست که سیم کارت شما از کدام اپراتور باشد. شما با استفاده از هر سیم کارتی می توانید از این دستگاه کوچک در خودرو خود استفاده کنید. البته باید یادآوری کرد که این دستگاه قابلیت نصب بر روی تمام خودروهای سبک و سنگین و همچنین موتور و حتی دوچرخه را نیز دارد. و فقط مخصوص خودروهای سواری نمی باشد.

ردیاب خودرو چگونه کار می کند؟

ردیاب خودرو از دو عضو اصلی جی چی اس و سیم کارت تشکیل شده است. و کل فرایند کار توسط این دو انجام می گیرد. با استفاده از GPS طول و عرض جغرافیایی اتومبیل شما را محاسبه می کند و به وسیله سیم کارت آن را برای شما ارسال می کند. سیستم های ردیاب زمان های خاصی به شما هشدار می دهد و پیامک ارسال می کند. هر موقع یکی از اتفاقاتی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد به وقوع بپیوندد ، سیستم هشدار ردیاب فعال می شود.1- جدا شدن ردیاب از محل نصب شده آن 2-روشن شدن اتومبیل 3- باز شدن درب های اتومبیل 4- کاهش باطری ردیاب خودرو 5- ورود اتومبیل شما به مناطقی که GPS را پشتیبانی نمی کند 6- افزایش سرعت خودرو شما بیش از حدی که خود شما برای دستگاه تعریف کرده اید.

ردیاب های خودرو علاوه بر اینکه شما را متوجه دزدیده شدن اتومبیل می کند کارایی های دیگری نیز دارند بدین ترتیب که اگر خودرو خود را در اختیار شخص دیگری قرار داده باشید ، اطلاعات در رابطه با اینکه خودرو شما در چه مناطقی تردد نموده است را برای شما ارسال می کند. در صورت دزدیده شدن ، مکان خودرو شما را دقیقا نشان می دهد.

انواع ردیاب ها

ردیابی که در بالا در مورد آن توضیح دادیم ساده ترین نوع ردیاب می باشد. در حال حاضر ردیاب هایی وجود دارند که امکانات خاصی را به شما ارائه می دهند از جمله : خاموش کردن خودرو. نوع دیگر این ردیاب می توان به سیستم درب ها متصل شده تا شما از را دور نیز بتوانید درب خودرو باز و بسته کنید. بعضی از این ردیاب ها دارای میکروفون داخلی می باشند که می توان صدای داخل ماشین را ضبط کنند.

ردیاب ها با استفاده از اینترنت سیم کارت ها این اطلاعات را به شما منتقل می کند و برای فرستادن اطلاعات نیز شما می توانید آن ها را تنظیم کنید تا در بازه های زمانی متفاوت اطلاعات برای شما ارسال کند. و مصرف اینترنت آن نیز بسیار پایین می باشد.

1 thoughts on “ردیاب خودرو چیست ؟ چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *