جی پی اس, ردیاب, ردیاب خودرو

ردیاب خودرو، امنیت خودرو شما

خلاصه

ردیاب خودرو، امنیت خودرو شما را تامین می کند. دیگر زمانی که با استفاده از یک دزدگیر امنیت خودروها تامین می شد به سر رسیده است. امروزه برای تامین امنیت خودرو شما مجبور هستید که از انواع روش ها و ابزارها استفاده کنید تا خودرو شما به سرقت نرود.

ردیاب خودرو، امنیت خودرو شما را تامین می کند. دیگر زمانی که با استفاده از یک دزدگیر امنیت خودروها تامین می شد به سر رسیده است. امروزه برای تامین امنیت خودرو شما مجبور هستید که از انواع روش ها و ابزارها استفاده کنید تا خودرو شما به سرقت نرود. یکی از بهترین ابزارها که می تواند شما را به هدفتان برساند، ردیاب خودرو می باشد. اگر در رابطه با ردیاب خودرو اطلاعی ندارید و یا اینکه حتی تا الان اسم ردیاب خودرو به گوشتان نخورده است. پس با دقت این مقاله را مطالعه کنید تا کاملا با ردیاب خودرو و کارایی آن آشنا شوید.

ردیاب خودرو

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو یک وسیله بسیار کوچکی می باشد که می تواند در هر کجای خودرو نصب گردد. با استفاده از ردیاب خودرو شما می توانید از مکان قرارگیری خودرو خود آگاه شوید. ردیاب خودرو از دو قسمت مهم تشکیل شده است که یکی GPS  می باشد و دیگری سیم کارت.

البته از ردیاب خودرو بر روی هر گونه وسیله نقلیه دیگری نیز می تواند نصب گردد مانند موتور، دوچرخه، کامیون و …

ردیاب خودرو چگونه کار می کند؟

زمانی که شما یک سیم کارت به ردیاب خودرو وصل می کنید و به شماره تلفن گوشی خود ارتباط می دهید. ردیاب خودرو با استفاده از GPS طول و عرض جغرافیایی خودرو را محاسبه می کند و از طریق سیم کارت آن را برای شما ارسال می کند. بدین وسیله شما به راحتی از محل قرارگیری خودرو خود آگاه می شوید.

در صورتی که شما خودرو خود را در مکانی پارک کرده باشید، و ماشین شما مورد سرقت قرار بگیرد یا به هرعلت دیگری جا به جا شود سریعا این دستگاه موقعیت خود را به شما اطلاع می دهد و شما را از محل قرارگیری جدید خودرو آگاه می  کند.

اگر هر اتفاق غیر عادی برای خودرو شما رخ بدهد سریعا با پیامک شما را در جریان می گذارد. برای مثال در صورت روشن شدن ماشین، جدا شدن دستگاه از ماشین، حرکت ماشین با سرعت بالا، باز شدن درهای خودرو، یا ورود به مناطقی که GPS  در آنجا کار نمی کند و …

البته این عمل ساده ترین و ابتدایی ترین وظیفه یک ردیاب خودرو می باشد. انواع مختلف ردیاب خودرو در بازار موجود می باشد که کاربردهای دیگری نیز دارند. که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

نحوه نصب ردیاب خودرو

این دستگاه کوچک را در هر نقطه ای از خودرو می توان نصب کرد و منبع تغذیه انرژی آن از باطری خودرو تامین می شود، که شما می توانید با استفاده از یک سیم برق مورد نیاز آن را تامین کنید.

ردیاب خودرو یک وسیله بسیار ساده ای می باشد که نصب آن نیز به راحتی انجام می گیرد. شما می توانید با استفاده از دفترچه راهنمایی که همراه دستگاه موجود می باشد نیز آن را نصب کنید اما گزینه بهتر این مورد می باشد که اجازه بدهید شخصی که مسئول این کار می باشد، ردیاب خودرو را در بهترین نقطه از خودرو برای شما نصب کند.

از ردیاب خودرو در چه مواردی می توان استفاده کرد؟

همانطور که در بالا در مورد آن اشاره کردیم این وسیله باعث حفظ امنیت خودرو شما می شود اما تنها در خودروهای شخصی کاربرد ندارد. به دلیل اینکه در ردیاب خودرو از سیستم GPS بهره گرفته شده است شما می توانید در انواع وسایل نقلیه برای اطلاع از محل قرارگیری یا حرکت آنها مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین از این دستگاه می توان در وسایل نقلیه عمومی همچون ماشین های آتش نشانی و آمبولانس و دیگر خودروها استفاده کرد تا از محل رفت و آمد آنها آگاهی داشته باشند.

حتی برای شرکت های خصوصی ک در بعضی اوقات خودرو را در اختیار راننده قرار می دهند نیز کاربرد خواهد داشت. برای اینکه شما به طور کاملا نامحسوس می توانید از تمامی فعالیت ها و مسیرهای حرکتی خودرو اطلاع داشته باشید.

البته امروزه انواع مختلف ردیاب خودرو در بازار موجود می باشد که کارایی های بسیار بیشتری از، فقط اطلاع دادن از محل خودرو در اختیار شما قرار می دهد. برای مثال با استفاده از بعضی از این ردیاب ها می توان حتی ماشین را از فواصل مختلف خاموش کرد. قابلیت باز و بسته کردن درهای خودرو را نیز دارد. همچنین در بعضی از این مدل ها دارای میکروفون ی باشند که شما می تواند تمامی صداهای داخل خودرو را بشنوید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “3”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *