جی پی اس, ردیاب, ردیاب خودرو

جی پی اس خودرو چیست؟

جی پی اس خودرو چیست؟

ردیاب خودرو که آن را احتمالا با نام GPS خودرو نیز می شناسید وسیله ای کوچک است که درون خودرو قرار می گیرد و به وسیله ی آن می توانید در هر لحظه از موقعیت مکانی خودروی خود مطلع باشید. ممکن است شنیده باشید که خودروی یکی از دوستان یا آشنایان شما دزدیده شده است. در چنین مواقعی معمولا اولین کار اطلاع دادن به پلیس است. اما فکر می کنید چند درصد احتمال دارد که ماشین خود را به صورت سالم و در زمان کوتاه بتوانید پیدا کنید. در اکثر شرایط ماشین شما هرگز پیدا نخواهد شد و یا بعد از ماه ها ماشینی که تمام قطعات آن توسط سارق جدا شده است پیدا می شود. شما می توانید با نصب ردیاب خودرو در کوتاه ترین زمان ممکن اتومبیل خود را پیدا کنید. این ردیاب ها مکان دقیق اتومبیل شما را نشان خواهند داد.

اینکه ردیاب در کدام قسمت خودروی شما نصب شود بستگی به سیم کشی خودروی شما دارد. در هر قسمتی که سیم کشی خودرو وجود دارد می توان آن را نصب کرد. داشبورد و درب خودرو برخی از مکان هایی هستند که ردیاب خودرو در آن نصب می شود. البته این ردیاب های کوچک را در هر جایی می توان نصب کرد. برای اینکه پیدا کردن ردیاب برای سارقان امری راحت نباشد، معمولا نصاب ها سعی می کنند در قسمت های متفاوت خودرو آن را نصب کنند.

در زمان هایی که ماشین شما در پارک است و شما در مکان دیگری مشغول انجام امور خود هستید، با داشتن ردیاب خودرو می توانید مطمئن باشید که خودروی شما در جای خودش پارک است. این ردیاب ها مصارف دیگری نیز دارند که با آن ها نیز آشنا خواهیم شد.

ویژگی های جی پی اس خودرو

جی پی اس های مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام امکانات و ویژگی هایی دارند. اینکه شما کدام یک را انتخاب کنید به حساسیت شما در حفاظت از خودرو و البته ویژگی هایی که از ردیاب خودرو انتظار دارید، دارد. برخی از جی پی اس ها پیچیده تر هستند و امکانات آن ها بیشتر و البته نصب آن ها نیز مشکل تر است. در حالی که جی پی اس های ساده تنها نیاز است به سیم مثبت و منفی خودروی شما متصل شوند و البته امکانات کمتری دارند.

ردیابی آنلاین با موبایل، شنود صدای داخل کابین خودرو، خاموش کردن خودرو به وسیله ی موبایل و باز و بسته کردن درب های خودرو با موبایل، برخی از ویژگی های ردیاب خودرو می باشد. این ردیاب ها معمولا به هنگام باز شدن درب های خودرو، آژیر کشیدن خودرو، حرکت خودرو، روشن شدن خودرو، کنده شدن ردیاب از روی ماشین و شرایطی از این قبیل شروع به هشدار دادن به شما می کند.

اینکه بتوانید خودروی خود را از هر فاصله ای خاموش کنید و یا درب های آن را قفل کنید، مسلما احتمال سرقت خودروی شما را به حداقل و حتی به صفر خواهد رساند.

مصارف ردیاب خودرو

جی پی اس هایی که درون خودرو کار گذاشته می شوند تنها برای مواقعی که خودروی شما دزدیده می شود کاربرد ندارند. از این جی پی اس ها می توان در بسیاری از مشاغل برای کنترل و نظارت بر رانندگان نیز بهره برد. برخی از مصارف ردیاب خودرو به شرح زیر می باشد:

  • شهرداری ها و خودرو های حمل زباله و پسماند
  • شرکت های لیزینگ خودرو
  • ردیابی و مدیریت ناوگان حمل و نقل شهری و بین جاده ای
  • مدیریت ناوگان های پخش مواد غذایی، دارویی، صنعتی و…
  • اورژانس ها، خودرو های آتشنی و امداد جاده ای
  • موسسات کرایه ی اتومبیل
  • پلیس و نیروی انتظامی

موارد فوق نیز تنها بخشی از مصارف متعدد جی پی اس خودرو می باشد و شما در هر کسب و کاری می توانید بر اساس صلاح دید خود از این ردیاب های قدرتمند و کاربردی بهره ببرید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه در “1”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *