ردیاب, رهیاب

تفاوت ردیاب و رهیاب

تفاوت ردیاب و رهیاب

جی پی اس ها یکی از بهترین ابزارهای مدرن برای ردیابی و مکان یابی هستند. چی پی اس امکانات بسیاری را بری زندگی بهتر و امن تر به ارمغان آورده است و یکی از مهمترین کارکردهای آن در زمینه ردیابی خودرو است. ردیاب ها و رهیاب ها دو ابزار متفاوتند که هر دو بر پایه فناوری جی پی اس کار می کنند. در این مطلب شما را تفاوت های ردیاب و رهیاب آشنا می کنیم.

رهیاب:

رهیاب یا همان مسیریاب دستگاهی است که با استفاده از سیگنال های دریافتی از جی پی اس، موقعیت مکانی شما را در هر لحظه اعلام می کند و در عین حال بسیار ایمن و شخصی است.

در واقع رهیاب ها بهترین وسیله برای پیدا کردن مسیر مورد نظر هستند. رهیاب ها برای رانندگان، افراد پیاده و برای کاربردهای نظامی و هوافضایی بسیار کار آمد هستند. رهیاب ها غالبا قابل دید می باشند و نمایشگر مخصوصی دارند.

ردیاب:

ردیاب ها ابزاری برای ردیابی انواع وسایل نقلیه، افراد و اشیاء است که می تواند اطلاعتی مربوط به مکان، سرعت خوردو و … رابرای موبایل یا کامپیوتر صاحب وسیله ارسال کند. ردیاب ها از طریق نصب سیم کارت ها قابلیت ارتباط از طریق ارسال پیامک هشدار برای صاحب خودرو دارند.

این ابزار یک وسیله امنیتی می باشد که به دلیل کوچک بودن قابل مخفی کردن نیز هست. می توان از ردیاب ها برای مراقبت از افراد سالمند و کودکان و همچنین امنیت خودروها و ناوگان حمل و نقل استفاده کرد. ردیاب ها با نصب یک واسط (سیمکارت) با ماهواره ارتباط برقرار می کند و سپس به وسیله کانال های ارتباطی GPS موقعیت را ردیابی کرده و در نهایت به وسیله کانال GSM/GPRS اطلاعات را برای کاربر ارسال می کند.

یک ردیاب خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  1. امکان تماس ۲ طرفه
  2. اعلام هشدار به صاحب خودرو با ارسال پیامک
  3. مجهز به GPS+AGPS+LBS+GPRS جهت ذخیره اطلاعات و ارسال داده ها
  4. امکان ارسال موقعیت مکانی حتی در نقاط کور
  5. ارسال پیامک های هشدار در صورت باز بودن در ماشین، کاهش باتری و …
  6. ارسال پیامک هشدار در صورت تجاوز از محدوده مجاز جغرافیایی و سرعت غیر مجاز
  7. اتصال به سامانه ردیابی برای موقعیت یابی خودرو در هر زمان و مکان حتی از راه دور

برای خرید بهترین ردیاب بهتر است با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت کرده و از مراجع معتبر اقدم به خریداری ردیاب کنید.

ردیاب های معتبر به سامانه کاملا فارسی متصل هستند و با تمام سیمکارت های اپراتورهای موجود یعنی همراه اول، ایرانسل، تولیمو و … قابل استفاده هستند. این دستگاه ها باید در سازمان تنظیم مقررات ثبت شده باشند و اغلب دارای یک سال ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش هستند.

1 thoughts on “تفاوت ردیاب و رهیاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *