جی پی اس, ردیاب, ردیاب آهنربایی, ردیاب پرتابل, ردیاب خودرو, ردیابی وسیله

بررسی نکات مهم در خرید ردیاب اتومبیل

بررسی نکات مهم در خرید ردیاب اتومبیل

بررسی نکات مهم در خرید ردیاب اتومبیل

خرید ردیاب اتومبیل ظاهرا امری بسیار ساده به نظر می آید. در واقع اگر یک سری فاکتور ها را قبل از خرید بررسی کنید و با آگاهی کامل اقدام به خرید کنید، خریدی ساده را پیش رو خواهید داشت. ردیاب های متفاوتی در بازار وجود دارند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند. بر اساس ویژگی ها، قیمت ردیاب ها نیز متفاوت خواهند بود. اگر قبل از خرید، ویژگی مدل های مختلف را بررسی نکنید، احتمالا ردیاب نا مناسبی را خواهید خرید. ممکن است ردیاب ویژگی های لازم را برای نیاز شما نداشته باشد. همچنین ممکن است بی دلیل اقدام به خرید ردیاب گران قیمتی کنید که به آن نیاز ندارید.

ردیاب اتومبیل می تواند استفاده های گوناگونی برای شما داشته باشد. گاهی نیاز شما تنها کنترل و نظارت بر رانندگی یکی از اعضای خانواده است. گاهی می خواهید اتومبیل خود را در برابر سارقان خودرو مصون نگه دارید. مسلما هرکدام از این اهداف نیازمند نوع خاصی از ردیاب است. در ادامه با برخی نکات مهم در خرید ردیاب های اتومبیل آشنا می شویم.

هر چند وقت و چگونه می خواهید تصاویر ردیاب اتومبیل را ببینید؟

ردیاب های اتومبیل از لحاظ چگونگی و مکان ردیابی به مدل های گوناگونی تقسیم می شوند. بعضی از ردیاب ها هر چند دقیقه یک بار به روز رسانی می شوند. در مقابل برخی دیگر هر چند ساعت یک بار به روز رسانی می شوند. همچنین ردیاب های ارزان قیمت تنها زمانی که شما به کارخانه در مورد سرقت خودرو اطلاع دهید عمل می کنند. بسته به شرایط و موقعیت شما، همواره یکی از این ردیاب ها مفید تر از سایرین هستند. همچنین به نکات زیر توجه کنید:

  • دقت و سرعت عمل ردیاب اتومبیل می تواند تاثیر بسیار چشم گیری روی قیمت سیستم ردیاب داشته باشد.
  • تعیین کنید که تا چه میزان می خواهید نرم افزار ردیاب شما پیچیدگی داشته باشد. مدل های گران قیمت تر معمولا ویژگی های بیشتری را شامل می شوند. اما این ویژگی ها در هنگام استفاده می توانند بسیار گیج کننده باشند.

ردیاب اتومبیل با سیستم ردیابی سلولی

در هنگام خرید ردیاب خودرو باید بدانید که ردیاب های سلولی از لحاظ قیمت به صرفه تر از سایرین هستند. این ردیاب از داده های سلولی برای فرستادن اطلاعات به کمپانی دستگاه یا به نرم افزار اینترنتی استفاده می کند. معمولا سیستم های سلولی زمان واقعی و دقیق را نشان نمی دهند. در عوض هر 30 الی 60 دقیقه یک بار به روز رسانی می شوند. در مورد سیستم سلولی به نکته ی زیر توجه کنید:

شما برای استفاده از ردیاب اتومبیل سلولی نیاز است ماهانه مبلغی را پرداخت کنید. شاید سیستم سلولی در ابتدا ارزان و به صرفه به چشم آید. اما به مرور زمان این ردیاب ها هزینه های اضافی را برایتان به همراه دارد

بررسی نکات مهم در خرید ردیاب اتومبیل

ردیاب اتومبیل با سیستم ردیابی بی سیم

اگر قرار است تا هزینه ی بیشتری نسبت به سیستم سلولی پرداخت کنید، ردیاب بی سیم یا ردیاب آهنربایی گزینه ی مناسبی است. این سیستم ردیابی بر خلاف سیستم سلولی تنها با یک پرداخت اولیه برای شما راه اندازی می شود. شما تنها هزینه ی خرید و نصب سیستم را پرداخت خواهید کرد و نیاز به شارژ ماهانه ندارید. تنها یک اشکال اساسی در این نوع ردیاب اتومبیل وجود دارد. تنها زمانی می توانید به اطلاعات ردیاب دسترسی داشته باشید که خودرو متوقف شده باشد. در زمان توقف شما می توانید اطلاعات را به روز رسانی کنید. همچنین به نکته ی زیر توجه کنید:

گاهی اوقات شما نیاز دارید به طور اورژانسی ردیابی خودرو را انجام دهید. در چنین مواقعی سیستم های بی سیم کاملا بی استفاده هستند. اگر نیاز است در مقابل سرقت خودرو از وسیله ی نقلیه ی خود محافظت کنید و در مواقع اورژانسی اطلاعات را از ردیاب دریافت کنید، ردیاب های سلولی و ردیاب های ماهواره ای را انتخاب کنید. سرعت به روز رسانی دو مدل سلولی و ماهواره ای بسیار بالاتر از بی سیم است. این دو مدل در حالتی که اتومبیل در حال حرکت باشد هم اقدام به آپدیت اطلاعات ردیاب اتومبیل می کند.

بررسی نکات مهم در خرید ردیاب اتومبیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *