جی پی اس, ردیاب, ردیابی افراد

انواع ردیاب سالمندان و مزایای آن

ردیاب سالمندان

انواع ردیاب سالمندان و مزایای آن

ردیاب سالمندان یکی از تاثیرگذار ترین ابزاری است که تا کنون برای محافظت از سالمندان به وجود آماده است. عزیزان ما مانند پدر و مادر زمانی که به سنین بالایی پا می گذارند، ممکن است دچار فراموشی شوند. این فراموشی به دلیل کهولت سن در افراد ایجاد می شود. همچنین فراموشی یا آلزایمر می تواند بر اثر بیماری خاصی در افراد پدیدار شود.

گاهی اوقات پس از مدتی بیمار سلامتی خود را باز می یابد و به روال طبیعی بر می گردد. در عوض بسیاری از مواقع این فراموشی یا آلزایمر همیشگی خواهد بود. بیماری آلزایمر و جنون عقلی حافظه ی یک شخص را پاک می کند. در چنین شرایطی اعضای آشنای خانواده و دوستان نزدیک برای فرد بیمار نا آشنا می شوند. اینکه فرد بتواند خود را با شرایط جدید وفق دهد کاری دشوار است.

ردیاب سالمندان در چنین وضعیتی کمک بزرگی به شمار می آید. فردی که دچار فراموشی است اغلب دچار سردرگمی می شود. برای افرادی که از عزیزانشان در چنین شرایطی مراقبت می کنند، این نگرانی همواره وجود دارد که که عزیزانشان ممکن است گم شوند، بترسند و یا در موقعیت خطرناکی قرار بگیرند. استفاده از جی پی اس همراه از بهترین شیوه های مراقبتی در این شرایط است. می توانید از مکان عزیزان خود مطلع باشید و در صورت لزوم به کمک آن ها بشتابید. در ادامه با برخی از برترین جی پی اس های سالمندان آشنا می شویم.

ردیاب برای سالمندان

ردیاب سالمندان AngleSense

ردیاب AngleSense یک دید کلی از فعالیت و رفت و آمد های عزیز سالمندتان را برای شما مهیا خواهد کرد. این ردیاب به لباس متصل می شود و به راحتی توسط شخصی که آن را متصل کرده، می تواند جدا شود. ردیاب سالمند AngleSense یک جدول زمانی روزانه از مکان ها، مسیر ها و سرعت جابجایی را مهیا می کند. در صورتی که عزیز سالمند شما در محل نا آشنایی قرار بگیرد، برای مراقب فرد هشداری به صدا در می آید. توسط این ردیاب، فرد مراقب می تواند بشنود که در اطراف عزیز سالمندش چه اتفاقی می افتد.

همچنین اگر فرد به موقع به مقصد نرسد می توانید هشداری را دریافت کنید. همچنین می توانید در چنین شرایطی با فرد سالمند ارتباط برقرار کنید. در صورت نیاز شما مکان سالمند را در اختیار دارید و می توانید در محل حاضر شوید. ردیاب سالمندان AngleSense یکی از کاربردی ترین ردیاب های موجود برای سالمندان است.

ردیاب سالمند Smart Sole

ردیاب بعدی که قصد معرفی آن را داریم، ردیاب Smart Sole می باشد که ویژگی های مثبت بسیاری دارد. این ردیاب شباهت زیادی به ردیاب های کفشی دارد. همچون ردیاب کفشی، این ردیاب را نیز می توانید درون اکثر کفش ها قرار دهید. به این صورت قادر خواهید بود تا از عزیزان خود به وسیله ی یک گوشی هوشمند مراقبت کنید. آن چه شما نیاز دارید مکان دقیق فردی است که قصد ردیابی او را دارید. ردیاب های کفش با استفاده از تکنولوژی جی پی اس فعال می شود و امکان هم گام سازی با زمان واقعی در آن وجود دارد.

همچنین می توانید با ردیاب Smart Sole گزارش دقیقی از موقعیت های مکانی فرد سالمند داشته باشید. علاوه بر اینها می توانید شعاع ایمن برای تردد عزیزان خود را به دستگاه بدهید. در صورت خروج فرد از شعاع ایمن، توسط آلارم متوجه خواهید شد.

 

ردیاب سالمندان QBit

ردیاب QBit یک دستگاه ردیابی است که می تواند تقریبا هر چیزی را ردیابی کند. از عزیزان شما گرفته تا هر وسیله ای را به وسیله ی آن ها می توانید ردیابی کنید. این ردیاب با یک نرم افزار بر روی گوشی هوشمند شما همگام سازی می شود. به وسیله ی آن می توانید هر فرد و هر وسیله ای را ردیابی کنید. برای سالمندان، دستگاه شامل یک سنسور حرکت یا سقوط است. اگر افتادن یا سقوط تشخیص داده شود، سنسور هشداری را ارسال می کند. این دستگاه جی پی اس همچنین دارای سنسور حرارتی نیز می باشد. این ردیاب به عنوان کوچکترین ردیاب در سراسر دنیا شناخته شده است. جاسازی آن در وسایل بسیار ساده است.

ردیاب سالمندان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *