gps خودرو, gps ردیاب, gps ماشین, ردیاب, ردیاب آهنربایی, ردیاب خودرو, ردیابی وسیله

آنچه باید در مورد ردیاب ماشین بدانید

ردیاب ماشین2

آنچه باید در مورد ردیاب ماشین بدانید

ردیاب ماشین یک دستگاه بسیار کاربردی است که توانسته امنیت اتومبیل های شخصی را تا حد زیادی افزایش دهد. این دستگاه علاوه بر استفاده های شخصی می تواند در بعضی مشاغل تاثیرگذار باشد و امنیت و استاندارد های آن ها را بالا ببرد. شرکت های پست، شرکت های اجاره ی ماشین و ناوگان های حمل نقل درون و برون شهری برخی از رایج ترین مواردی است که در آن از ردیاب ماشین بهره برداری می شود.

ردیاب خودرو بدون شک یکی از کاربردی ترین قطعاتی است که برای حفاظت از خودرو ها عرضه شده است. ردیاب ها را می توان بر روی تمام خودرو ها نصب کرد و هیچ محدودیتی ندارند. البته اتومبیل های گران قیمت، زمان تولید مجهز به این ابزار می شوند. بر روی اکثر خودرو های گران قیمت ردیاب خودرو نصب شده است.

شما می توانید این ردیاب ها را در هر نقطه از خودروی خود نصب کنید، اما همواره باید دو نکته را مد نظر داشته باشید. اول اینکه ردیاب ماشین باید دور از چشم افراد و کاملا پنهان باشد. دوم اینکه ردیاب باید در نقطه ای از خودرو نصب شود که فرستنده ی آن بتواند سیگنال را ارسال کند. برای اینکه مکان نصب آن توسط سارقین خودرو شناسایی نشود، معمولا در محل های متفاوتی از خودرو آن ها را نصب می کنند.

ردیاب ماشین1

انواع ردیاب ماشین

ردیاب های بسیار متنوعی در حال حاضر تولید می شوند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های خاصی دارند و احتمالا در برخی ویژگی ها یکسان هستند. همچنین برند های متفاوتی نیز اقدام به تولید ردیاب ماشین می کنند. شما نیاز است تا قبل از خرید دقیقا مشخص کنید که ردیاب قرار است برای شما چه کار هایی را انجام دهد.

برخی ردیاب ها نمی توانند در لحظه اطلاعات مکانی خودرو را برای شما ارسال کنند. تنها پس از اینکه ردیاب را به سیستم کامپیوتر یا گوش موبایل هوشمند خود وصل کنید می توانید به اطلاعات مسیر ها و نقاط توقف دسترسی داشته باشید. این ردیاب ها در بسیاری از موارد کارایی لازم را ندارند. به این دستگاه ها ردیاب منفعل گفته می شود.

مدل دیگر ردیاب ماشین، ردیاب فعال است. این ردیاب قادر است در هر لحظه اطلاعات ردیاب را برای شما ارسال کند و شما را از مکان دقیق خودرو مطلع کند. زمانی که خودروی خود را در یک پارکینگ شلوغ پارک کرده اید و حال در پیدا کردن آن دچار مشکل شده اید یا زمانی که فردی خودروی شما را دزدیده است و نیاز دارید تا مکان خودرو را بدانید، ردیاب ماشین فعال بهترین گزینه خواهد بود.

نصب ردیاب خودرو

ترکیب ردیاب ماشین فعال و منفعل

همانطور که گفته شد، ردیاب منفعل محدودیت هایی دارد و مگر با اتصال آن به سیستم کامپیوتری، نمی توان به اطلاعات دستگاه دسترسی پیدا کرد. لازم است بدانید که ردیاب های فعال هم دارای نقطه ی ضعفی هستند. اگر در شرایطی باشید که خودروی شما زیر زمین قرار داشته باشد، هیچ سیگنالی از خودرو ارسال نخواهد شد و مکان خودرو مشخص نمی شود. در اینجاست که استفاده از ردیابی که بتواند این دو ویژگی را با هم داشته باشد، ضروری به نظر می رسد. به نوعی این دو ردیاب ماشین قادر هستند تا نقاط قوت و ضعف یکدیگر را پوشش دهند.

ردیاب ماشین یک دستگاه بسیار کاربردی است که توانسته امنیت اتومبیل های شخصی را تا حد زیادی افزایش دهد. شرکت های پست، شرکت های اجاره ی ماشین و ناوگان های حمل نقل درون و برون شهری برخی از رایج ترین مواردی است که در آن از ردیاب ماشین بهره برداری می شود.

باتری ردیاب ماشین

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید ردیاب خودرو باید به آن توجه کنید، عمر باتری ردیاب است. ردیابی که دارای باتری ضعیف باشد و نیاز به شارژ روزانه داشته باشد، بی مصرف ترین دستگاه موجود بر روی کره ی زمین است! ردیاب برای شرایطی طراحی شده که اتفاق غیر معمولی رخ می دهد و نیاز است تا برای مدتی از مکان خودرو مطلع بود.

بنابراین یک ردیاب معمولی تا چند روز و ردیاب های حرفه ای قادر هستند تا چند ماه بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنند. بنابراین در هنگام خرید، کیفیت و طول عمر باتری ردیاب شارژی ماشین را به عنوان آیتمی بسیار مهم مورد بررسی قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *